Yardım Yardım  Forumu Ara   Etkinlikler   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

org çalmak istiyorum

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazan
  Konu Ara Konu Ara  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
flydn Açılır Kutu Gör
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı

Durum: Offline
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı flydn Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: org çalmak istiyorum
    Gönderim Zamanı: 20 Eylül 2006 Saat 00:43
Arkadaşlar merhaba. Org çalmak istiyorum. Daha önce ufak tefek deneyimlerim oldu ama artık ilerletmek istiyorum. Asıl istediğim piyano çalmak ama maddi durumum ancak org çalmaya elverebiliyor. Bu konuyla ilgili birkaç soru sormak istiyorum:
1)Org piyanonun yerini tutabilir mi? Yani bana piyanonun verdiği tadı verebilir mi?
2)Hiçbiryerden kurs almadan bunu öğrenebilir miyim? Programım çok dağınık olduğu için düzeniz aralıklarla çalışmak durumundayım. Online olarak ya da herhangi bir kitap vasıtasıyla kendimi geliştirebilir miyim?
3)Örneğin bir mozart-turkish march ı çalabilmek benim ne kadar zamanımı alır?(sıfırdan başladığımı ve iyiye takın bir müzik kulağımın olduğunu farzedersek)
4)yeni başlayan amatörlere hangi modelleri tavsiye edersiniz?

Tavsiyeleriniz ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Yukarı Dön
Sponsor Linkler

Yukarı Dön
flydn Açılır Kutu Gör
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı flydn Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Mart 2007 Saat 13:03
neden kimse yardım etmiyor?
Yukarı Dön
moosa Açılır Kutu Gör
Tecrübeli Kullanıcı
Tecrübeli Kullanıcı

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı moosa Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Mart 2007 Saat 13:25
1) Elektronik org asla piyanonun yerini tutmaz(dijital piyanodan bahsetmiyorum) ikisi birbirinden çok farklı şeyler, piyanonun verdiği tadı vermez.
2) Kendi kendine klasik müzik çalabilecek şekilde piyano öğrenmen çok zor zaten öncelikle nota öğrenmen lazım. Klasik eserler çalman için düzenli çalışman şart. Ama org konusunda kendi kendine bişeyler yapabilirsin diye düşünüyorum o da müzik zevkini tatmin etmek amacıyla.
3) Düzensiz çalışacağını varsayarsak Türk Marşı'nı 5-6 sene sonra çalabilirsin (iyimser tahminle)

Yazdıklarımı okudumda biraz acımasız olmuş Smile . Ama bu işler de kolay değil.
Yukarı Dön
LiquidSnake Açılır Kutu Gör
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı LiquidSnake Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 20 Mart 2007 Saat 10:20
Nota bilgin olmayabilir,klasik müzik çalabilirsin fakat çok ama çok iyi bir kulağın olmalı.Mesela tahta bir zemine vurduğun zaman çıkan sesi dahi klavyedeki tuşlardan birinde bulmalısın.Eğer hiç bilgin yoksa öncelikle nota öğren derim, onu yapamıyorum dersen tek şansın müzik kulağın ki nota bilsende bilmesende bu en önemlisi.İkincisi parmaklarını iyi kullanabilmelisin farzedelim ki turkish march'ı çalacaksın beynin parmaklarına iyi hükmetmeli. Sol elinle farklı şeyler çalarken sağ elinle farklı şeyler çalabilmelisin (bilmem anlatabildimmi) :D karışık aslında...Doğuştan yetenekli olmak en iyisi.Şans... Odaklanırsan 1 yıl içinde çalabilirsin.Ayrıca çocukken kullandığım yarı profesyonel bir orgum vardı yanılmıyorsam Casio Ctx bişeydi s/b ışıksız bi ekranı vardı.İçinde çok iyi klasik parçalar (Turkish March'da dahil) vardı ve ekranında istersen parçanın eğitimini veriyordu adım adım (Hangi tuşa,hangi parmakla basacağın filan). Onu önerebilirim.Tekrarlıyorum : müzik kulağın mükemmel olmalı!!!
Yukarı Dön
alpdemir Açılır Kutu Gör
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı

Yer: Türkiye
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı alpdemir Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Nisan 2007 Saat 11:33
internet üzerinden müzik öğrenilmez lütfen yapmayın bunu !
Yukarı Dön
stranger Açılır Kutu Gör
Yetkili Kullanici
Yetkili Kullanici
Ender ATEŞ

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı stranger Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Nisan 2007 Saat 15:21
Orjinalini yazan: alpdemir alpdemir Yazdı:

internet üzerinden müzik öğrenilmez lütfen yapmayın bunu !

Sanırım yanlış anladın. Arkadaşlar müziğin öğretilmesinden bahsetmiyor şu an. Ne kadar zamanda nasıl öğrenebileceği hakkında tahminlerde bulunuyor. Ayrıca internet üzerinde müzik öğrenimi üzerine okadar çok materyal varki isteyen bir çok şekilde kendini bu materyallerle geliştirebilir.  
Yukarı Dön
wentor Açılır Kutu Gör
Yetkili Kullanici
Yetkili Kullanici

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı wentor Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 17 Nisan 2007 Saat 16:48
Ben şahsen gitar çalmayı kendi başıma öğrendim. Ama bir yere kadar. Sonra bir ders almanın daha yararlı olacağına kanaat getirdim. Ama o zamanlar ne internet vardı ne de bilgisayarı müzikle etkileşimli halde ya da bir enstrümanı öğrenmek için kullanabiliyorduk. Bir yerde tıkanıyordum. Soracak kimse yok, kimse bilmiyor. Bende bu yüzden gidip ders almıştım. Şimdi ise piyano ya da gitar öğrenmek için bir sürü program ve multimedya cdler mevcut. Hem de bu cdlerdeki dersler bazen, olaya ders alabileceğin bir kişiden daha çok metodik yaklaşıyorlar.  Sonuçta dünyadaki pek çok insan bu cdleri alıp çalışıyor. Bu bağlamda zaten metodik olması şart.  Belli bir yere kadar öğrenip ondan sonra da kendini geliştirebilirsin. Kendini geliştirme olayı tamamen sana kalmış. Ne kadar azimliysen o kadar ileri gidersin. Ama amaç olayın anafikrini kavrayabilmek. Bilgisayarın bu konuda sana yardımcı olacaktır.
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz
  Paylaşılmış Konu   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Bu Sayfa 0,102 Saniyede Yüklendi.

| Ana Sayfa | Hakkımda |
| Müzik Sözlüğü | Midi Sözlüğü | Çalgı Bilgisi | Forum | Linkler |

Melodik.net e bağış yapmak için tıklayın.

Bağış yapanlar:
Ladislav Vitásek
$5,00 USD

Copyright © 2000 - 2014 Melodik.net.net
Bilgisayar ile müzik.