Yardım Yardım  Forumu Ara   Etkinlikler   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kapalı KonuFl studio'da yaptığım Türk Ritimleri

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
Yazan
  Konu Ara Konu Ara  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
**FATİH** Açılır Kutu Gör
Tecrübeli Kullanıcı
Tecrübeli Kullanıcı

Yer: Türkiye
Durum: Offline
Mesajın Direkt Linki Konu: Fl studio'da yaptığım Türk Ritimleri
    Gönderim Zamanı: 25 Ekim 2007 Saat 21:49
Bu ritimleri fl studio'da yazdım.Vst veya başka birşey yok.Loopda yok.Fl'nin kendinde neyi varsa o.Tabi darbuka v.b perküsyonlar ayrı.Topladığım sesler.Bu ritimler biraz eskidi,şuanda daha yeni ritimler üzerinde çalışıyorum.Yorum yapanlara şimdiden teşekkürler.Buyrun:

5-8 lik ritim

halay (pop-disko)

misket

2-4 lük ritimler

Şimdilik bunları bir dinleyin.Daha bir sürü ritim var.İlerleyen zamanlarda onlarıda upload edebilirim.Ayrıca ritimleri kulaklıkla dinlemenizi öneririm.İyi akşamlar.

Düzenleyen **FATİH** - 25 Ekim 2007 Saat 21:54
Yukarı Dön
Sponsor Linkler

Yukarı Dön
Tecrübeli Kullanıcı
Tecrübeli Kullanıcı

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Ekim 2007 Saat 17:02
Demoların toplam indirilme sayısı 77,yapılan yorum 0.Hayret birşey gerçekten.Hani hiç kimse indirmese,o zaman niye yorum yok demem.Yorum yapmayacaksan niye indiriyorsun değil mi? Bunların burada olmasının amacı,başkalarınında fikrini almak.İndirenler yorumlamadıktan sonra ne anlamı var ki paylaşmanın?Haksız mıyım?
Neyse birkaç tane daha ritim demo var.Şasnımı zorlayarak onlarıda paylaşıyorum.Buyrun:

2-4 oyun

3-4 sanat

9-8

2-4 lük ve 3-4 lükte öylesine çaldım,pc klavyesinden.Yani ritmin ne olduğu anlaşılsın diye.Bu ritimlerde tamamen fl studioda ve herhangi bir vst,loop,v.b kullanılmadan yapıldı.

Düzenleyen **FATİH** - 31 Ekim 2007 Saat 17:07
Yukarı Dön
Tecrübeli Kullanıcı
Tecrübeli Kullanıcı

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Kasım 2007 Saat 11:47
Şuana kadar ki toplam indirilme sayısı 168.Bu kadar indirimiş bari 5 kişi yorum yazsın..Başka ritimlerde vardı ama vazgeçtim.Nasılsa hayaletler indiriyor bunları.
Yukarı Dön
flprofesor Açılır Kutu Gör
Yetkili Kullanici
Yetkili Kullanici
Fruitiness

Yer: Bulgaria
Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 05 Kasım 2007 Saat 17:13
Fatih insanlar böyle boşver sen alınma   yazık iyi kötü emek verilmiş sende indirmişsin yaz bir yorum ne olacak...Tongue Başarılı buldum zaten ben daha buraya asmadan dinlemiştim ritimleri eline sağlık yılmak yok.

Yukarı Dön
Tecrübeli Kullanıcı
Tecrübeli Kullanıcı

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Kasım 2007 Saat 12:20
Orjinalini yazan: flprofesor flprofesor Yazdı:

Fatih insanlar böyle boşver sen alınma   yazık iyi kötü emek verilmiş sende indirmişsin yaz bir yorum ne olacak...Tongue Başarılı buldum zaten ben daha buraya asmadan dinlemiştim ritimleri eline sağlık yılmak yok.

Eyvallah dostum.Herkes senin gibi düşünse keşke...
Yukarı Dön
Tecrübeli Kullanıcı
Tecrübeli Kullanıcı

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 10 Kasım 2007 Saat 13:08
Evet,madem yılmak yok dedik,bir ritim daha veriyorum.:)Eski arşivden bu da 7-8 karadeniz ritmi.İsteyen yorum yazar,istemeyen yorum yazmaz,önemli değil.Bir kişi bile indirip yorum yazsa,amaca ulaşılmıştır.

arzu edenler için 7-8 karadeniz.

Düzenleyen **FATİH** - 10 Kasım 2007 Saat 13:10
Yukarı Dön
ceyran Açılır Kutu Gör
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Kasım 2007 Saat 22:46
Sitede yeniyim ama direk dikkatimi çekti. Gerçekten çok iyi soundlar çıkarmışsın ellerine sağlık
gençliğini güzel yaşaki ileride zaman makinası yapmaya kalkma !!
Yukarı Dön
ersenekon Açılır Kutu Gör
Yetkili Kullanici
Yetkili Kullanici
Ersen Uçak

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Kasım 2007 Saat 12:20

Orjinalini yazan: flprofesor flprofesor Yazdı:

insanlar boyle bosver ne demek ? olumsuz yorum yapmak istemeyen uyelerimizi illa yorum yap diye baskilayamazsiniz. muzik te iyi kotu emek ver birseyler yap isi degildir.

Orjinalini yazan: **FATİH** **FATİH** Yazdı:

Şuana kadar ki toplam indirilme sayısı 168.Bu kadar indirimiş bari 5 kişi yorum yazsın..Başka ritimlerde vardı ama vazgeçtim.Nasılsa hayaletler indiriyor bunları.

olumsuz yorum yapmayi sevmem, yapici olmak en guzeli, olumsuz durumlarda da susma hakkimi kullanirim.
ama yorum konusunda bu kadar serzeniste bulundugun icin dusuncelerimi yazacagim, pandoranin kutusunu acacagim...

yaptigin ritmler buyuk bir olay degil, quantize edip belli olculer icin yazmissin, copy paste etmisin, bazi yerlere kickler yazmissin, herhangi bir muzikalite goremiyorum, hani darbukalari falan canli calsan yine bravo diyecegim.o da yok. herhangi bir muzikal bilgisi olmayan, quantize mucizesini ve olculeri bilen herkes bu gibi bir calisma yapabilir.

diyecegim ki ;yaptigin bu ritmleri Turk ritmleri kullanan ritmboxli orgcu arkadaslar kullansin, bu ritmlerin casio orglarda bile daha guzelleri var, onlara da bir sey ifade edecegini gormuyorum.

Bu calismalarini dinledikten sonra, muzikal yolculugunda su andaki rotanda seni bir accompany hazirlayicisi olarak goruyorum, md cilerden, disketcilerden sonra artik boyle bir meslek te olustu. bir yer edinebilmen ya da olumlu yorumlar alabiliyor olman icin kendini biraz asman, orglarin default ritmlerinden daha iyi bir seyler hazirlayabilmen gerektigi dusuncesindeyim.

calismalarinda basarilar dilerim...

Düzenleyen ersenekon - 15 Kasım 2007 Saat 12:34

Yukarı Dön
Tecrübeli Kullanıcı
Tecrübeli Kullanıcı

Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 15 Kasım 2007 Saat 13:41
Kimseyi yorum yap diye zorlamıyoruz.Ama madem bunlar buraya konuldu,olumlu,olumsuz her tür görüşe açık demektir.Herkes beğensin diye birşeyler yapmadım.Zaten böyle bir beklenti içine girmek yanlış olur.Elbette beğenen de olacak,beğenmeyen de.Eleştiri alıp daha iyisini beklemek ve bunu istemek yanlış mı?Yorum yapılmaya değmeyecek kadar bile olsa,en azından insan şunu der;"Kusura bakma ama sen bunun üstünde iyice çalış,bu haliyle olmamış"der.Ve o adamda daha fazla yorum beklemez.Bu şekilde yönlendirici yorumlardan bahsediyorum ben.Yoksa her indiren:"ooo süpermiş,harika,çok güzel olmuş,v.s" şeklinde yorumlar yazsın diye asla aklımın ucundan bile geçirmiyorum.

Gelelim yaptığım ritimlere;

Ben çok büyük bir iş yaptım,kimsenin yapamayacağı bir iş yaptım demiyorum ki,ritimlerin çok büyük bir iş olmadığını söylüyorsunuz.Eminim ki çok önemli değildir.Öyle bir iddia yok zaten!

Bu ritimleri quantize yi bilen herkes yapamıyor maalesef.Açıkçası ben de quantize pek bilmiyorum ve bu ritimlerin yapılması esnasında da kullanmadım.Copy paste yapmadım.Bütün darbukaları tek tek yazdım.Hiç bir şekilde hazır loop veya başka bir parçadan kesme,kopyalama,alıntı,v.s yapmadım.Herşeyi sıfırdan yaptım.Tek yapamadığım şey,altyapı.Yani akor.

Bu ritimleri orgcu olarak tabir ettiğimiz arkadaşlar kullanıyor zaten,merak etmeyin.Ben de bu camianın içindeyim ve takipçisiyim.Her ne kadar hobi olarak uğraşsamda.Casio orglardaki hiçbir ritim bu ritimlerin yanına bile geçemez.Batı ritimlerine birşey diyemem.Çünkü akompanya,basslar güzel yazıldığı için onlar ayrı.Bu ritimler ise çıplak.Ne altyapı var ne bass,ne pad,ne string...
Merak ediyorum acaba hangi ritim casio orgdaki ritimden daha kötü?Mesela halay,misket,5-8 casio orglarda bu ritimlere yaklaşık ritim bile yok.Bu işe yaramayan,müzikalitesi olmayan bu ritimlerin benzerlerine,2000-3000 euroluk aletlerinde sahip olmak için binlerce euroyu gözden çıkaranlar var.
Bu ritimlerde kullanılan kitlerin kalitesi değil kimsenin kullanmadığı casio,birçok prof alette bile yok.Davullar olsun,darbukalar olsun kaliteli samplelar.Birçok prof alet kullanan insa dinledi bu ritimleri ve herkesin ilk etapda sorduğu şey,hangi org bu oldu.Hepsini değil ama çoğunu beğendiler.Tabi onların bu ritimleri beğenmesi çok önemli birşey olduğunu göstermez.Bunu "diyecegim ki ;yaptigin bu ritmleri Turk ritmleri kullanan ritmboxli orgcu arkadaslar kullansin, bu ritmlerin casio orglarda bile daha guzelleri var, onlara da bir sey ifade edecegini gormuyorum." demişsiniz,onun için yazdım.

Ben accompany hazırlayıcı falan değilim.Böyle bir kaygım yok.Ritim yazıyım,altyapı yazıyım onları satıp para kazanıyım gibi bir düşüncem asla yok.Ben yaptığım çalışmaları isteyen her arkadaşımla da paylaşıyorum.Böyle bir meslek düşünmüyorum.Müsade edinde yaptığım şeyin adını ben koyayım.

Amacım,herkesin batı müziği ve ağırlıkı olarak da rap,hip-hop gibi müzikler yapmak için kullandığı fl studioda,türk müziğine yönelik birşeyler yapabilmek.Yoksa 2 dakkada yaparsın basit bir beat,Fl zaten bunun için yapılmış.Bir sürü loop var içinde...

Sonuç olarak,farklı birşeyler yapmak peşindeyim.Bunun için kendimi geliştirmem gerekli.Bunun bilincindeyim zaten.Ben bugüne dek,fl studioda kimsenin yapmadığı birşeyi yapmaya çalıştım sadece.Her zaman tarzım Türkçe birşeyler yapmak.

Sizede başarılar...
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
  Paylaşılmış Konu   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Bu Sayfa 0,172 Saniyede Yüklendi.

| Ana Sayfa | Anket | Şiir | Hakkımda | Ziyaretçi Defteri |
| Müzik Sözlüğü | Midi Sözlüğü | Çalgı Bilgisi | Teknik Bilgi | Forum | Linkler | Donanımlar | Müzik Yazılımları |
| Yabancı Midi | Müzik Wallpaper |

Melodik.net e bağış yapmak için tıklayın.

Bağış yapanlar:
Ladislav Vitásek
$5,00 USD

Copyright © 2000 - 2014 Melodik.net.net
Bilgisayar ile müzik.