Yardım Yardım  Forumu Ara   Etkinlikler   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

blok flüt için kısa şarkılar

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazan
  Konu Ara Konu Ara  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
TeArDrOpS Açılır Kutu Gör
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı

Yer: Türkiye
Durum: Offline
Noktalar: 3
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı TeArDrOpS Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: blok flüt için kısa şarkılar
    Gönderim Zamanı: 20 Kasım 2007 Saat 14:41
merhaba arkadaşlar ben bilgisayar öğretmeniyim. ama bu sene müzik derslerine de girmem gerekti , 6. ve 8. sınıfların müzik derslerine giriyorum ve bu sene ki sistemde müzik kitapları garip plmuş kitaplarda bilgi yok. öğrencilere çalışma kitabı veriliyor , ben daha önce flüt çalmıştım biraz biliyorum nota konusunda da biraz bilgi edindim. natural notaları blok flütte çalabiliyorum ama öğrencilere çaldırabileceğim kısa ve kolay notalı şarkılar bulamıyorum. şimdi "kara basma iz olur" şarkısını gösteriyorum.

sizden ricam eğer elinizde var ise "Çanakkale türküsü"  gibi "Ankara'nın taşına bak" gibi hem milli değerler içeren hemde blok flüt ile çalınabilecek şarkıların notaları var ise bana gönderebilirseniz çok teşekkür ederim.

Bir de "İstiklal marşı" ' nda başlangıç notası kalın si görünüyor. bu notayı flütte nasıl basabilirim.
ilgilenirseniz teşekkür ederim.
Yukarı Dön
Sponsor Linkler

Yukarı Dön
maniac_4141 Açılır Kutu Gör
Tecrübeli Kullanıcı
Tecrübeli Kullanıcı

Noktalar: 350
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı maniac_4141 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Kasım 2007 Saat 02:24
kalın si notası blok flütte yok maalesef..
başka bir tone transpoze etmeyi deneyebilirsiniz?

merak ettim de, acaba nerede öğretmenlik yapıyorsunuz? müzik kitabının yazarının ismini de öğrenebilir miyim acaba? salih akkaş'ın filan mı acaba?
Yukarı Dön
cagatay Açılır Kutu Gör
Tecrübeli Kullanıcı
Tecrübeli Kullanıcı

Noktalar: 2225
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı cagatay Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 23 Kasım 2007 Saat 20:27
Orjinalini yazan: TeArDrOpS TeArDrOpS Yazdı:

6. ve 8. sınıfların müzik derslerine giriyorum ve bu sene ki sistemde müzik kitapları garip plmuş kitaplarda bilgi yok. öğrencilere çalışma kitabı veriliyor ,

Öğrencilere verilen çalışma kitaplarının içeriğinin öğretmen için olan versiyonu olan klavuz kitapları var bunu idareden istemelisiniz(size vermek zorundalar),sadece öğrenci çalışma kitabı olmaz zaten o öğrenciler için..blok flüt için piyasa bir çok kitap mevcut  bunları müzik mağazalarından temin edebilirsiniz...İstiklal marşını blok flütte re den çalabilirsiniz..
Yukarı Dön
maniac_4141 Açılır Kutu Gör
Tecrübeli Kullanıcı
Tecrübeli Kullanıcı

Noktalar: 350
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı maniac_4141 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Kasım 2007 Saat 00:05
Orjinalini yazan: cagatay cagatay Yazdı:

Öğrencilere verilen çalışma kitaplarının içeriğinin öğretmen için olan versiyonu olan klavuz kitapları var bunu idareden istemelisiniz(size vermek zorundalar),sadece öğrenci çalışma kitabı olmaz zaten o öğrenciler için..

evet ve sanırım klavuz kitapları yeni çıkmış ve bu sene yeni bir uygulamaymış galiba cagatay hocam? (forumdan gördüğüm kadarıyla öğretmensiniz galiba)

acaba hiç inceleme fırsatınız oldu mu bu klavuz kitapları? içerikleri neler? ve bu seneki müzik kitapları da tamamen yenilenmiş sanırım. mesela "ünite" diye bir kavram yokmuş sanırsam. tamamen uygulamaya dayalı galiba? "eski" kitaplara göre bu kitapları karşılaştırabilir misiniz acaba? öğrenciler üzerinde etkisini düşününce, sizce daha mı iyi bu yenilenen "metod", yoksa daha mı kötü? Confused 

böyle geniş bir bilgi verebilirseniz çok memnun olurum..
Yukarı Dön
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı TeArDrOpS Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Aralık 2007 Saat 15:21
Orjinalini yazan: maniac_4141 maniac_4141 Yazdı:

kalın si notası blok flütte yok maalesef..
başka bir tone transpoze etmeyi deneyebilirsiniz?

merak ettim de, acaba nerede öğretmenlik yapıyorsunuz? müzik kitabının yazarının ismini de öğrenebilir miyim acaba? salih akkaş'ın filan mı acaba?

Yok kardeşim müzik kitabı Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğretmenlere verdiği klavuz kitap ve yazarları;
Nurettin ÖZDEMİR ve Yasemin KOÇ. Bu sene yeni çoköış bir kitap 1.baskı

Ben BARTIN'  da öğretmenlik yapıyorum,
Yukarı Dön
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı TeArDrOpS Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 16 Aralık 2007 Saat 15:24
Orjinalini yazan: cagatay cagatay Yazdı:

Orjinalini yazan: TeArDrOpS TeArDrOpS Yazdı:

6. ve 8. sınıfların müzik derslerine giriyorum ve bu sene ki sistemde müzik kitapları garip plmuş kitaplarda bilgi yok. öğrencilere çalışma kitabı veriliyor ,

Öğrencilere verilen çalışma kitaplarının içeriğinin öğretmen için olan versiyonu olan klavuz kitapları var bunu idareden istemelisiniz(size vermek zorundalar),sadece öğrenci çalışma kitabı olmaz zaten o öğrenciler için..blok flüt için piyasa bir çok kitap mevcut  bunları müzik mağazalarından temin edebilirsiniz...İstiklal marşını blok flütte re den çalabilirsiniz..
evet o kitabı aldım...

Ben klavuz kitapların içeriğini yetersiz buldum ve öğrencilere de sadece çalışma kitabı verilmesini de hatalı buldum çünkü öğrencinin okulda öğretmenin anlattığı bir konuyu evde tekrar edebileceği bir kaynağa sahip olması gerektiğini düşünüyorum, okulda da herşeyi öğrenciye yazdırırsanız dersler çok sıkıcı geçiyor öğrenci derse ilgisiz oluyor,

ayrıca öğretmen ödev proje performans vs verdiğinde öğrenci hemen internete sarılıyor , fakar her öğrencinin interneti kullanabilme imkanı olmayabiliyor ve de veliler de bu durumdan şikayetçiler ve de bence haklılar.

her neyse re den çalma önerinizi değerlendireceğim çok teşekkür ederim.
Yukarı Dön
candost-um Açılır Kutu Gör
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı

Noktalar: 1
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı candost-um Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 22 Mart 2008 Saat 15:35
evet bende 6.sınıfa gidiyoryum müzik dersinde müzik çalışm akitabı verdiler içinde hiç şarkı yok
Yukarı Dön
rap.ci_kız Açılır Kutu Gör
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı

Noktalar: 2
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı rap.ci_kız Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 14 Mayıs 2008 Saat 10:51
Orjinalini yazan: candost-um candost-um Yazdı:

evet bende 6.sınıfa gidiyoryum müzik dersinde müzik çalışm akitabı verdiler içinde hiç şarkı yok
onlarda şarkı olmuyo sadece bikaç alıştırma notalar falan var
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz
  Paylaşılmış Konu   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Bu Sayfa 0,141 Saniyede Yüklendi.

| Ana Sayfa | Anket | Şiir | Hakkımda | Ziyaretçi Defteri |
| Müzik Sözlüğü | Midi Sözlüğü | Çalgı Bilgisi | Teknik Bilgi | Forum | Linkler | Donanımlar | Müzik Yazılımları |
| Yabancı Midi | Müzik Wallpaper |

Melodik.net e bağış yapmak için tıklayın.

Bağış yapanlar:
Ladislav Vitásek
$5,00 USD

Copyright © 2000 - 2014 Melodik.net.net
Bilgisayar ile müzik.