Yardım Yardım  Forumu Ara   Etkinlikler   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Kemanda Nota Yerleri

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
Yazan
  Konu Ara Konu Ara  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
simge633 Açılır Kutu Gör
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı

Yer: Türkiye
Durum: Offline
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı simge633 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Kemanda Nota Yerleri
    Gönderim Zamanı: 24 Mart 2008 Saat 16:53
Merhaba. Ben 13 yaşındayım. Bir kemanım var, fakat çalamıyorum. Müzik bilgim çok iyi. Bana kemanda notaların yerlerini söyleyebilirmisiniz? ( Örnek: En kalın telde sol var, kapatmadan yayı sürtersen sol, parmağını kapatıp da sürtersen fa olur gibi ) Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.
Yukarı Dön
Sponsor Linkler

Yukarı Dön
simge633 Açılır Kutu Gör
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı simge633 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Mart 2008 Saat 17:05
Hadi ama lütfen, buna çok ihtiyacım var...
Yukarı Dön
Hevesli Açılır Kutu Gör
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı

Yer: United States
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Hevesli Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mart 2008 Saat 01:22
Simge,

Ben sana bir web sayfasi verecegim orda cok guzel aciklanmis ama maalesef Ingilizce. Ingilizce'de nota adlari biraz degi$ik. Ornegin G A B C D E F G.. diye gider. Kemanin telleri ise G D A E (en kalindan en incesine dogru) olarak siralanir. Fakat notalar bazan hem nota adlari hem de sesin dogal keskin veya duz olmasina bagli olarak degisik pozisyonlar alir.

Once asagidaki web sitesine gir ve soldaki resimdeki herhangi bir nota adina basmadan isaret et sag taraftaki resimde hangi pozisyona basilacagini goreceksin.

http://www.violinonline.com/interactivefingerboard.htm

Ben Turkce nota adlarini bilseydim izah ederdim ama malesef bilmiyorum. Yine sorun olursa buraya yaz, bildigim kadariyla cevaplarim.

Iyi calismalar...

Yukarı Dön
zepoha_heampe Açılır Kutu Gör
Tecrübeli Kullanıcı
Tecrübeli Kullanıcı

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı zepoha_heampe Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mart 2008 Saat 08:06
A - la
B - si
C - do
D - re
E - mi
F - fa
G - sol
Yukarı Dön
Hevesli Açılır Kutu Gör
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı

Yer: United States
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı Hevesli Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 29 Mart 2008 Saat 16:05
Turkce nota adlari icin tesekkurler, zepoha_heampe. Ben de ogrenmis oldum. 
Yukarı Dön
sertactezeren Açılır Kutu Gör
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı sertactezeren Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 28 Aralık 2008 Saat 02:38
simgecim hevesini kırmak istemiyorum ama birebir yardımsız keman öğrenmek çok zor. bence vakit kaybetmeden birini bulman gerek. aksi takdirde çok zor ilerlersin. zaman çok değerli. vakit kaybetmeWink
Umut
Yukarı Dön
dgr1258 Açılır Kutu Gör
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı dgr1258 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 19 Nisan 2009 Saat 20:02
kendi kendine öğrenmek çok mu zor oluyor?ben de kendi kendime öğrenmek istiyorum.
Yukarı Dön
GuLsah Açılır Kutu Gör
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı GuLsah Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Eylül 2009 Saat 13:00

bende yeni basladım tesekkürler yardım için.

Düzenleyen GuLsah - 23 Ekim 2009 Saat 19:18
Rap is OneNumber .
Yukarı Dön
luthier_25 Açılır Kutu Gör
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı luthier_25 Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 12 Nisan 2010 Saat 00:11
1. tel G

1. parmak La
2. parmak Si
3. parmak Do
4. parmak Re

2.tel D

1. parmak Mi
2. parmak Fa
3. parmak Sol
4. parmak La

3. tel A

1. parmak Si
2. parmak Do
3. parmak Re
4. parmak Mi

4. tel E

1. parmak Fa
2. parmak Sol
3. parmak La
4. parmak Si

Arkadaşlar öncelikle kendinize güvenin. Nota bilgisi çok önemli. unutmayınız ki portrede sadece notaları gösteren işaretler yok. Ayrıca notaları gösteren işaretler bile çok farklı biçimlerde karşımıza çıkıyor. Bu yüzden nota bilgisi sahibi olmanız gerekiyor. Keman metodu, nota, solfej ve bona kitapları evinizde varsa; evde kendi kendinize de öğrenebilirsiniz. Fakat çok zorlanırsınız ve uzun zamanınızı alır. Bir de akord cihazınız bulunmalı. Daha sonra da bu şekilde internet sitelerinden yardım alarak yola devam edebilirsiniz. Hepinize başarılar diliyorum.

Makyajı akıyor farkının. Herkesleşiyorsun..!
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
  Paylaşılmış Konu   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Bu Sayfa 0,084 Saniyede Yüklendi.

| Ana Sayfa | Hakkımda |
| Müzik Sözlüğü | Midi Sözlüğü | Çalgı Bilgisi | Forum | Linkler |

Melodik.net e bağış yapmak için tıklayın.

Bağış yapanlar:
Ladislav Vitásek
$5,00 USD

Copyright © 2000 - 2014 Melodik.net.net
Bilgisayar ile müzik.