Yardım Yardım  Forumu Ara   Etkinlikler   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Orgu Pc Ye Bağlama Yardım...

Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazan
  Konu Ara Konu Ara  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
emreazam Açılır Kutu Gör
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı

Durum: Offline
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı emreazam Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Orgu Pc Ye Bağlama Yardım...
    Gönderim Zamanı: 30 Mart 2008 Saat 21:37

Arkadaşlar önceden aldıgım bir elektro gitarı pc ye normal jak girişinin ucune kulaklıgın çıkışını monte ederek baglamıştım ve de gayet guzel çalışmıştı..

Şİmdi İse arkadaşımdan bir org odunc aldım."MİDİ MC-36"..Bu klavye çok iyi ses vermediği için bu klavyeyi pcde midi klavyeolarak kullanmak istiyorum ve yaramayan bir mouse'un usb portunu kestim.Ayrıca orglar için midi out kablosunun jackını da buldum orgada uydu.Şimdi ikisini birrbirine baglasam uzun ugraslar sonucu da olsa midi olarak kullanabilr miyim.Lutfen yardım edin..?Bu kablolarla olacagını sanıyorum. çünkühepsi aynı gorevi goruyor.TUm kabloları birbirine denesem sırayla sonucta çalışır mı.?Driver yuklemek lazım mı.?Lütfen yardım edin..

Yukarı Dön
Sponsor Linkler

Yukarı Dön
emreazam Açılır Kutu Gör
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı emreazam Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mart 2008 Saat 22:54
lütfeeen yarrrrrrrrrdddddddıııııııımmmmmmmmm
Yukarı Dön
ersenekon Açılır Kutu Gör
Yetkili Kullanici
Yetkili Kullanici
Ersen Uçak

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı ersenekon Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 30 Mart 2008 Saat 23:27
MIDI TO USB kablo satin alacaksin. Midi jaki USB jaka baglasan boyle bir kablo imal edemezsin cunku arada devresi var. LOL

ihtiyacin olan kablo bu gibi olacak.

Yukarı Dön
flprofesor Açılır Kutu Gör
Yetkili Kullanici
Yetkili Kullanici
Fruitiness

Yer: Bulgaria
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı flprofesor Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mart 2008 Saat 10:17
Smile Dün bizde düşündük arkadaşla imal etmeyi sonunda parası ile almaya karar verdik.Şöyle bir şeye rastladım nete direk midi girişini usb çeviren jak acaba o iş görürmü.

bu sayfada alta doğru inin göreceksiniz.

Düzenleyen flprofesor - 31 Mart 2008 Saat 10:18

Yukarı Dön
romicik Açılır Kutu Gör
Yetkili Kullanici
Yetkili Kullanici

Yer: Türkiye
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı romicik Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 31 Mart 2008 Saat 15:10
ses kartın nedir.midi girşi varmı?midi girişi yok ise yukarıdaki ürün uygundur.midi girişi var ise eline iki tane 2 m uzunluğun da kablo al,midi girişlerinde 5 tane delik olur.sen 2. ve 4. girişlere kabloları sok aynısını ses kartınada yaptın mı ok. :) pratik çözüm...
facebook.com/romicik
Yukarı Dön
emreazam Açılır Kutu Gör
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı emreazam Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ağustos 2008 Saat 06:59
bakın beyler.orgun cd si yok.AYrıca profesyonel bi org değil..bu orgu klavye olarak kullanmak istiyorum.kablo alırsam baska hiçbirşey gerek kalmadan kullanabilir miyim.? Ayrıca midi girişim yok..

Düzenleyen emreazam - 24 Ağustos 2008 Saat 07:00
Yukarı Dön
sonatok Açılır Kutu Gör
Tecrübeli Kullanıcı
Tecrübeli Kullanıcı

Yer: Türkiye
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı sonatok Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ağustos 2008 Saat 12:24
madem org için driver bul önce , sonra midi yi usb ye çevirip kullanabilirsin. kendi driverı yoksa bazı driverlar birbirine uyuyor denemek lazım..
Yukarı Dön
emreazam Açılır Kutu Gör
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı emreazam Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 24 Ağustos 2008 Saat 22:00
ben bu konularda hiçbirşey bilmiyorum.Allah için biri bana yardımcı olabilir mii?"hangi driver uyar,hangi kablo uyar..?"
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz
  Paylaşılmış Konu   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Bu Sayfa 0,085 Saniyede Yüklendi.

| Ana Sayfa | Hakkımda |
| Müzik Sözlüğü | Midi Sözlüğü | Çalgı Bilgisi | Forum | Linkler |

Melodik.net e bağış yapmak için tıklayın.

Bağış yapanlar:
Ladislav Vitásek
$5,00 USD

Copyright © 2000 - 2014 Melodik.net.net
Bilgisayar ile müzik.