Yardım Yardım  Forumu Ara   Etkinlikler   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

bilgisayarda enstrüman

Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
Yazan
  Konu Ara Konu Ara  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
yokk Açılır Kutu Gör
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı

Yer: Türkiye
Durum: Offline
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yokk Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: bilgisayarda enstrüman
    Gönderim Zamanı: 25 Nisan 2009 Saat 11:32
merhabalar...
acaba bilgisayar üzerinden herhangi bir enstrüman çalabilir miyiz?

mesela midi klavye olmasa da piyano, gitar vb sesleri düzenleyebilir miyiz?

ve sadece ses yönetmek için basit bir midi klavye var mıdır?

bir de örneğin aaaaaaa diyerek sesimi kaydettim bu aaaa sesini klavye tuşlarına yaymak mümkün müdür?
aaaaaaaaa (la) olsun mesela bir sonraki tuşda aaaaaaa sesini (si) yapabilir miyim? ve bu aaaaaa sesiyle bütün bir klavyeyi çalabilir miyim?
biraz karışık oldu sanırım:)
Yukarı Dön
Sponsor Linkler

Yukarı Dön
dayı Açılır Kutu Gör
Normal Kullanıcı
Normal Kullanıcı

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı dayı Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Nisan 2009 Saat 12:38
1.Hayır. sadece  o sesleri taklit ediyoruz. sana önce gerçek bir ensturman öğrenmeyi şiddetle tavsiye ediyorum.

2. Evet.

3. Midi klavye zaten bilgisayardaki ya da başka bir yerdeki sesleri yönetmek içindir. Çoğu zaman tek başına kullanılamaz. Bu yüzden bilgisayarın klavyesiyle işleyiş açısından fazla bir farkı yoktur. Büyük bir ihtimalle sen synthesizer (org diyelim daha kolay anlaşılsın) ile midi klavyeyi karıştırıyorsun.

4. Sampler programlarıyla mümkün. Hatta o kadar kolay ki ben bile bunun nasıl bu kadar kolay olduğuna şaşırıyorum.

Düzenleyen dayı - 25 Nisan 2009 Saat 12:39
Yukarı Dön
yokk Açılır Kutu Gör
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yokk Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 25 Nisan 2009 Saat 23:27

çalabildiğim enstrümanlar var zaten, ama amacım temiz sesler elde etmek

örneğin gitar teline bilgisayar üstünden basmak ya da hazır piyano sesi bulmak vb

sampler programları ile bahsettiğim olayı nasıl yapabileceğimi anlata bilirmisiniz
mesela hangi program ve nasıl
ve bu sesi midi klavyeye nasıl yükleyebilirim?

Yukarı Dön
dayı Açılır Kutu Gör
Normal Kullanıcı
Normal Kullanıcı

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı dayı Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Nisan 2009 Saat 10:59
Kontak player var, halion var. Ben bu konularda biraz cahil olduğum tek halion kullanıyorum. hepsini tam bilmiyorum. Onu bile kullanmak beni zorluyor.

Temiz ses istiyorsun da sampler işinde temiz ses işi biraz güç. Onun yerine sana tavsiyem vst-I(soft synt) falan kullanman. Onların sesi samplera göre gayet kaliteli ve temizdir.

Vst-I: virtual studio ınstrument

Soft synt: Software Synthesizer

Yukarı Dön
yokk Açılır Kutu Gör
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı yokk Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 26 Nisan 2009 Saat 13:12
teşekkürler
Yukarı Dön
despot Açılır Kutu Gör
Normal Kullanıcı
Normal Kullanıcı

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı despot Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 06 Mayıs 2009 Saat 22:41
aslında anladığım kadarıyla sen programdan gitar çalmak , midi sesleri çıkararak rtim vermek istiyosun.? doğrumu anladım?
eğerki öyle bişi isdiosan fruity loops 8 (fl 8) bu program öğrenilince çok kolay. isdediğin midi sesini werebilirsin. klawyenin tuşlarına ses ekleyip her bastığında farklı sesler çıkarabilirsin. prgramın kendi gtar sesi çıkarmak için özel bölümleri war.ordanda elektro, klasik, bass, akustk gitar gibi sesleri kullanarak onları nota halinde yazar we isdediğin sesleri çok kolay kullanabilirsin. hızını (ritmini) da çok kolay ayarlayarak isdediğin seviyede çalabilirsin...
Yukarı Dön
nebukenazar Açılır Kutu Gör
Yetkili Kullanici
Yetkili Kullanici
Çıplak Ayak

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı nebukenazar Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mayıs 2009 Saat 00:01
Klavyende v tuşu yok mu? Hay allahım ya...

Burada müzik konusunda ahkam kesiyorsun ama doğru dürüst yazmaya bile üşeniyorsun.Forum kurallarını okursan bizide sana mesaj yetiştirmekten kurtarırsın.

Kolay gelsin.
Yukarı Dön
despot Açılır Kutu Gör
Normal Kullanıcı
Normal Kullanıcı

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı despot Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mayıs 2009 Saat 00:05
Orjinalini yazan: nebukenazar nebukenazar Yazdı:

Klavyende v tuşu yok mu? Hay allahım ya...Burada müzik konusunda ahkam kesiyorsun ama doğru dürüst yazmaya bile üşeniyorsun.Forum kurallarını okursan bizide sana mesaj yetiştirmekten kurtarırsın.Kolay gelsin.

v yi w ile yazdığım için çok büyük bir suç mu işlemiş oluyorum ? kurallara tabiki saygım var. iyi bir site olduğu için şuan buradayım zaten. ama bu tür küçük durumların itibar kaybettireceğini düşünüyorum. bence bukadar da takılmamalısınız küçük ayrıntılara. tabi buda benim fikrim
Yukarı Dön
nebukenazar Açılır Kutu Gör
Yetkili Kullanici
Yetkili Kullanici
Çıplak Ayak

Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı nebukenazar Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Gönderim Zamanı: 07 Mayıs 2009 Saat 00:09
Klavyende v varken w kullanmak bir problemdir arkadaşım.Biz bu tür ayrıntılara takıyoruz.Çünkü burası okuduğunu doğru düzgün anlamak isteyenlerin forumu.Kişisel mesajlarında, msn de istediğin gibi konuşabilirsin ama burası gibi halka açık yerlerde herkesin anladığı dili düzgün bir şekilde kullanman gerek.

Bunu Türkçenin düzgün kullanılması için sorumluluk gereği yapıyoruz.
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz Sayfa  12>
  Paylaşılmış Konu   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Bu Sayfa 0,086 Saniyede Yüklendi.

| Ana Sayfa | Anket | Şiir | Hakkımda | Ziyaretçi Defteri |
| Müzik Sözlüğü | Midi Sözlüğü | Çalgı Bilgisi | Teknik Bilgi | Forum | Linkler | Donanımlar | Müzik Yazılımları |
| Yabancı Midi | Müzik Wallpaper |

Melodik.net e bağış yapmak için tıklayın.

Bağış yapanlar:
Ladislav Vitásek
$5,00 USD

Copyright © 2000 - 2014 Melodik.net.net
Bilgisayar ile müzik.