Melodik.net Ana Sayfa  
  Yardım Yardım  Forumu Ara   Etkinlikler   Kayıt Ol Kayıt Ol  Giriş Giriş

Özel Ders Piano,Gitar,Flüt,Bağlama

 Cevap Yaz Cevap Yaz
Yazan
  Konu Ara Konu Ara  Konu Seçenekleri Konu Seçenekleri
melisyuksel Açılır Kutu Gör
Yeni Kullanıcı
Yeni Kullanıcı
Avatar

Kayıt Tarihi: 01 Aralık 2014
Yer: İstanbul
Durum: Offline
Mesajlar: 8
Mesaj Seçenekleri Mesaj Seçenekleri   Teşekkürler (0) Teşekkürler(0)   Alıntı melisyuksel Alıntı  Cevap YazCevapla Mesajın Direkt Linki Konu: Özel Ders Piano,Gitar,Flüt,Bağlama
    Gönderim Zamanı: 01 Aralık 2014 Saat 17:34
Herkese göre bir enstruman vardır!

Enstruman çalmak ruhun gıdası olan müziği kendi başınıza icra etmenizi sağlar. Şüphesiz bu yolculukta en iyi arkadaş sesini en çok sevdiğinizdir. Sevgi ise en büyük motivasyon kaynağıdır. Siz neyi sevdiğinize karar verin, gerisini bize bırakın!


Keman;

Keman, Viyola ve viyolonselin de bulunduğu violin ailesinin en yüksek tondan çalan, en küçük üyesidir. Dört teli vardır. Akord sesleri pesten tize sol, re, la ve mi'dir.
Keman yayına arşe denir. Arşede yapay ya da gerçek at kılının yanı sıra ham misina olarak adlandırılan bir madde de kullanılabilir. Ayrıca yayını düzgünleştirmek ve sesi güzelleştirmek amacıyla arşeye reçine adı verilen madde sürülür. Uzunluğu 60 cm'dir. Yayla çalınan telli bir çalgıdır. Orkestralarda, genel olarak Solo ve eşlik görevi verilir. Hiçbir çalgıda olmayan ses rengiyle, çok zengin bir anlatım gücü vardır.

Keman Derslerini Melis Yüksel Koçak bizzat vermektedir.


Piyano;

Piyano, tuşlu bir çalgıdır. Tuşlarına basıldığında, sahip olduğu karmaşık çekiçli mekanizma sayesinde tellere vurarak ses veren klavyeli çalgı. Yapım biçimi ile duvar (konsol) ve kuyruklu (salon / konser / grand) adı verilen çeşitleri vardır. Piyano kelimesi İtalyanca "güçlü ve hafif sesli klavsen (harpsikord) - gravicembalo col piano e forte"den gelir. Pianoforte olarak adlandırılması da bundandır. Atası klavsenden en önemli farkı, tuşa basarken uygulanan kuvvete göre çıkan sesin şiddetinin de aynı yönde değişken olmasıdır. Piyano çalan kişiye piyanist veya piyano sanatçısı denir.

Klasik Gitar;

Klasik gitar, tüm gitar türlerinin atası olarak tanımlanabilir. Gitarın gövdesinin ortasında ses deliği denilen yuvarlak bir boşluk bulunur. Gitarın telleri titreştiğinde gövdenin içinde bulunan hava titreşir ve tek çıkış noktası olan bu yuvarlak boşluktan dışarı ses olarak geri çıkar. Klasik gitarda; kalın 3 tel, ipek üzerine sarılmış çelik, ince 3 tel ise naylondur. Genellikle parmak ile çalınır. Sağ eli kullanarak gitarda çok farklı ritim ve harmonikler oluşturulabilir. Genelde klasik ve flamenko tarzı müziklerde kullanılır.

Klasik Gitar Derslerini Bedri Kağan Koçak vermektedir.


Klarnet;

Klarinetin gövdesi silindir biçimindedir. Kalak bölümü ise obuanın kalağına oranla daha geniştir. Dikkatlice yontulup biçimlendirilen bu kamış parçası, ağızlık üzerine takılır. Çalıcının nefesi ile titreşime geçirilen kamış, boru içindeki havayı titreşime geçirerek ses elde edilmesini sağlar.


Elektro Gitar
Elektro gitar çok basit bir tanımla tellerin titreşimini gövdesinde bulunan manyetikler sayesinde elektrik akımına çeviren ve bir amfi yardımıyla akımı yüksek seviyede sese dönüştürebilen gitar türüdür. Telleri çeliktir ve pena ile çalınır.

Elektro Gitar Derslerini Mustafa Uğurlu vermektedir.

Bas Gitar;
Çalışma prensibi elektro gitara benzer. Fakat sesi normal gitarlardan 1 oktav kalındır. Portede bas gitar için Fa anahtarı kullanılır. Değişik çeşitlerde bas gitarlarda bulunmaktadır: genelde 4 telli olup 5 telli, 6 telli, perdesiz gibi çeşitleri de bulunur.

Bas Gitar Derslerini Umut Yenilmez vermektedir
Bağlama;

Bağlama ya da saz Türk Halk Müziğinde yaygın olarak kullanılan telli tezeneli bir çalgı türüdür. Yörelere ve boyutlarına göre kopuz, cura, saz, çöğür, dombra, ikitelli, tambura, tar gibi değişik isimlerle tanınır.
Kullanılan tekniğe göre mızrap veya parmaklar ile çalınır. Parmaklarla çalma tekniğine şelpe ve dövme denir. Genellikle altta iki çelik ile bir sırma bam, ortada iki çelik ve üstte bir çelik ile bir sırma bam teli olmak üzere toplam 7 tellidir. Tezene ile çalınır.

Bağlama Derslerini Önder Bayram vermektedir.

Flüt;

Flüt, üç parçanın birleşiminden oluşan bir enstrümandır.
Bunlar Baş(ya da ağızlık), Göve ve Kuyruktur. Çalgının baş bölümünde bir üfleme deliği vardır. Bu nedenle bu bölüme "ağızlık" da denir.Flütün borusu silindir şeklindedir. Flüt ağızlıktan başlayarak kapalı uca dek 67,2 cm'dir.
Günümüzde nikel, gümüş, altın gibi madenlerden yapılmaktadır. Metal olduğu halde tahta nefesli çalgılar grubu üyesidir. Bunun nedeni ses renginin tahta tınısı vermesi ve diğer tahta nefesliler ile iyi kaynaşması ve ses elde ediliş yönteminin tahta enstrümanlar gibi olmasındandır.

Flüt Derslerini Yeliz Yüksel Dedeoğlu vermektedir.İLETİŞİM
Tel: 212-879-29-41
Gsm: 530-967-04-63
Pazartesi-Cuma 12:00-21:00
Cumartesi-Pazar 10:00-21:00

ADRES
melisyukselsanat@gmail.com
Barış mah. Palmiye sok. Ateşkent apt. Adakent (köylü şarküteri üstü)Beylikdüzü, İstanbul
melis yuksel music art home
Yukarı Dön
 Cevap Yaz Cevap Yaz
  Paylaşılmış Konu   

Forum Atla Forum İzinleri Açılır Kutu Gör

Forum Software by Web Wiz Forums® version 11.10
Copyright ©2001-2017 Web Wiz Ltd.

Bu Sayfa 0,172 Saniyede Yüklendi.
| Melodik.net | Armonik.net | Coşkun Karabulut | İrem Özyurt | Kelime Arama Yardımcısı | Borsa | İlhan YÜCEL | Bozbey |

Copyright © 2000 - 2019 Melodik.net
Bilgisayar ile müzik